Uczniowie

Steven 12 l

8
Urodziny: 22.06.2011
W Kasisi od: 01.08.2017

Wcześniejsze dzieciństwo Stevena i jego siostry Dorcas przemijało w innym zakątku Zambii, gdzie żyli w innej placówce opiekuńczej. Los sprawił, że pewnego dnia odwiedzili ich ludzie, pragnący przyjąć ich do swojego domu na zawsze. Dla tych dzieci było to obietnicą nowej nadziei, możliwości znalezienia miłości. Niestety, to marzenie szybko zostało pozbawione skrzydeł, gdy nowa rodzina nie zdołała zaakceptować Dorcas i Stevena. W rezultacie trafili oni do Kasisi, otoczeni troską i wsparciem, ale także zmaganiami z kolejną wielką zmianą w swoim młodym życiu. Początkowo to było trudne, kolejny szok dla serc tych dzieci, które musiały przystosować się do nowej rzeczywistości. Ale dziś, gdy patrzą wstecz, widzą uśmiechy na swoich twarzach. Kasisi stało się dla nich jedynym domem. Znalezienie wielu nowych przyjaciół i doświadczenie prawdziwej miłości dzięki opiece sióstr pozwoliło im odkryć, jak wielkie dobro mogą pomieścić w swoich sercach. Steven to zdecydowanie spokojniejsze z bliźniąt. Zarówno w domu jak i w szkole zyskał szacunek i sympatię, podążając za ścieżką nauki i rozwoju. 

 

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Steven jest spokojniejszą połówką swojej siostry bliźniaczki, Dorcas. Jego spokój i równowaga potrafią być kotwicą emocjonalną dla ludzi, którzy go otaczają. Cieszy się dobrą reputacją zarówno w domu, jak i w szkole, gdzie widać już duże postępy. Jego uczynność i dobre maniery są wyrazem głęboko zakorzenionego poczucia odpowiedzialności i empatii wobec innych.
LIPIEC 2022
Steven ma się dobrze. Jakiś czas temu miał problemy z czytaniem i literowaniem słów, ale zrobił duże postępy. Chętnie pomaga mamies w pracach domowych.
MAJ 2021
Chodzi do czwartej klasy. Dobrze się uczy. Jest mądrym chłopcem. Bardzo aktywny, biega ciągle z chłopakami, gra w piłkę, chodzi na warsztaty malarskie.
MAJ 2019
Chłopiec chodzi do pierwszej klasy. Jest grzeczny, bardzo dobrze czuje się w Kasisi. Lubi rozmawiać z kolegami i czytać książki.
LIPIEC 2018
Steven chodzi do pierwszej klasy. Bardzo dobrze czuje się w Kasisi, już nie chce mieszkać gdzie indziej.
pokaż starsze
Kończę 13 lat. Podaruj mi Tort

WKRÓTCE OBCHODZĘ
URODZINY

+29 serc

Tort urodzinowy dla dziecka

29,00 zł

Dziś wspaniały dzień – Twoje dziecko obchodzi urodziny! Jest bogatsze o kolejny rok doświadczeń, nauki i, przede wszystkim, miłości, którą otrzymuje od Ciebie, drogi Rodzicu!

Spraw, aby ten dzień był wyjątkowy, i podaruj wirtualny tort, który w Zambii zamieni się w najprawdziwsze spełnienie marzeń. Czytanki, zabawki, nauka gry na instrumencie, a może po prostu coś ładnego? Możesz mieć pewność, że zadbamy o wspaniałe urodzinowe wspomnienia!

Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Książki do biblioteki
+25 serc

Książki do biblioteki

25,00 zł
Talon na wycieczkę
+100 serc

Talon na wycieczkę

100,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Aleksnadra Paczynska

Martyna i Milan

Martyna Suder

Alan

Marta

Daniel

Aleksandra Sośnierz

Ewa Korona

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 238 zł
potrzebujemy:
10 000 zł