Steven 13 l

Urodziny: 22.06.2011
W Kasisi od: 01.08.2017

Wcześniejsze dzieciństwo Stevena i jego siostry Dorcas przemijało w innym zakątku Zambii, gdzie żyli w innej placówce opiekuńczej. Los sprawił, że pewnego dnia odwiedzili ich ludzie, pragnący przyjąć ich do swojego domu na zawsze. Dla tych dzieci było to obietnicą nowej nadziei, możliwości znalezienia miłości. Niestety, to marzenie szybko zostało pozbawione skrzydeł, gdy nowa rodzina nie zdołała zaakceptować Dorcas i Stevena. W rezultacie trafili oni do Kasisi, otoczeni troską i wsparciem, ale także zmaganiami z kolejną wielką zmianą w swoim młodym życiu. Początkowo to było trudne, kolejny szok dla serc tych dzieci, które musiały przystosować się do nowej rzeczywistości. Ale dziś, gdy patrzą wstecz, widzą uśmiechy na swoich twarzach. Kasisi stało się dla nich jedynym domem. Znalezienie wielu nowych przyjaciół i doświadczenie prawdziwej miłości dzięki opiece sióstr pozwoliło im odkryć, jak wielkie dobro mogą pomieścić w swoich sercach. Steven to zdecydowanie spokojniejsze z bliźniąt. Zarówno w domu jak i w szkole zyskał szacunek i sympatię, podążając za ścieżką nauki i rozwoju.

LIPIEC 2024
Byliśmy na prawdę pod ogromnym wrażeniem, obserwując, jak Steven z angażuje się w pomoc innym. Ma niezwykłą zdolność do nawiązywania kontaktu z dziećmi, zawsze potrafi znaleźć sposób, aby zainteresować je i  zabawić. Widać, że autentycznie cieszy się, mogąc spędzać z nimi czas i uczestniczyć w ich codziennych aktywnościach. Każdy gest, każde słowo, które wypowiada w ich towarzystwie, bije od niego czystym dobrem.
LIPIEC 2023
Steven jest spokojniejszą połówką swojej siostry bliźniaczki, Dorcas. Jego spokój i równowaga potrafią być kotwicą emocjonalną dla ludzi, którzy go otaczają. Cieszy się dobrą reputacją zarówno w domu, jak i w szkole, gdzie widać już duże postępy. Jego uczynność i dobre maniery są wyrazem głęboko zakorzenionego poczucia odpowiedzialności i empatii wobec innych.
LIPIEC 2022
Steven ma się dobrze. Jakiś czas temu miał problemy z czytaniem i literowaniem słów, ale zrobił duże postępy. Chętnie pomaga mamies w pracach domowych.
MAJ 2021
Chodzi do czwartej klasy. Dobrze się uczy. Jest mądrym chłopcem. Bardzo aktywny, biega ciągle z chłopakami, gra w piłkę, chodzi na warsztaty malarskie.
MAJ 2019
Chłopiec chodzi do pierwszej klasy. Jest grzeczny, bardzo dobrze czuje się w Kasisi. Lubi rozmawiać z kolegami i czytać książki.
LIPIEC 2018
Steven chodzi do pierwszej klasy. Bardzo dobrze czuje się w Kasisi, już nie chce mieszkać gdzie indziej.

Książki do biblioteki

Książki do biblioteki