Venasio Francis 12 l

Urodziny: 24.12.2011
W Kasisi od: 23.10.2012

Matka zostawiła chłopca w Kasisi, mówiąc, że nie może go wychowywać, bo nie ma z czego żyć. Był bardzo chory, więc w pierwszej kolejności zadaniem sióstr było ustabilizowanie jego stanu zdrowia. Na szczęście teraz ma się już dobrze.

LIPIEC 2023
Venasio Francis przeszedł imponującą metamorfozę, z rozrabiaki zmienił się w poważnego, grzecznego i dobrze ułożonego chłopca. Ta transformacja najbardziej widoczna jest w jego postawie wobec nauki. Polubił szkołę, co więcej, jest aktywnie zaangażowany w zdobywanie nowych umiejętności i poszerzanie swojej wiedzy.
LIPIEC 2022
Jest bardzo aktywny i ciekawy świata. Ma niesamowitą wyobraźnię. Lubi odkrywać nowe rzeczy. Dobrze radzi sobie w szkole. Chodzi do trzeciej klasy.
CZERWIEC 2021
Chodzi do drugiej klasy. Jest na długotrwałym leczeniu z powodu choroby, ale jego stan jest dobry. Rozrabiaka na całego. Wszędzie go pełno. Dobrze się uczy. Lubi przychodzić do biura s. Marioli i szukać różnych zdobyczy. Jest bardzo otwarty.
LIPIEC 2020
Chłopiec chodzi do pierwszej klasy. Uczy się dobrze. Jest bardzo radosny i aktywny. Ma zawsze dobry apetyt, jest zdrowy.
MAJ 2019
Radosne dziecko. Jest w przedszkolu poza Kasisi. Potrafi zawalczyć o swoje.
LIPIEC 2018
Chłopiec chodzi do przedszkola. Mieszka w Edmund’s House. Jest bardzo samodzielny i radosny.
STYCZEŃ 2018
Niestety dość często choruje. Ponieważ jest bardzo aktywny, nieustannie miewa wypadki, zadrapania etc. Jest bardzo wesoły.
SIERPIEŃ 2016
Nasz mały Francis pojechał dziś z siostrą Mariolą do szpitala w Lusace, gdzie przeszedł zabieg chirurgiczny dłoni. Prawdopodobnie przyczyną problemów było niepozorne skaleczenie, które mogło zostać nadkażone jakąś  bakterią. Sytuacja została jednak opanowana, Francis operację zniósł bardzo dzielnie.
CZERWIEC 2016
Francis bardzo chciałby iść już do grupy większych chłopców i pewnie niebawem spełni się jego marzenie. Ma kłopoty ze zdrowiem, często choruje.
CZERWIEC 2015
Niedawno odwiedziła go mama, ale powiedziała, że nie może się nim zająć.  Stan jego zdrowia jest dobry.

Babka wielkanocna

Babka wielkanocna

Kosz warzyw

Kosz warzyw

Śniadanie dla ucznia

Śniadanie dla ucznia

Witaminy

Witaminy

Czekolada

Czekolada

moniabyrska

Ania R.

Matylda

Łukasz

Jolka

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!