Paszport do przyszłości

Podaruj szkolną wyprawkę

Przekaż równowartość jednego zeszytu, szkolnego posiłku lub podręcznika
uzbieranych:
5 220 zł
potrzebujemy:
4 950 zł

Może zabraknąć czekolady, wycieczki mogą odbywać się rzadziej, ale jedna rzecz w Kasisi jest święta – edukacja. Nie przesadzamy – siostra Mariola ma fioła na punkcie edukacji dzieci, o czym świadczą wspaniałe wyniki naszych podopiecznych.

Tu, w Kasisi, każdy, kto może chodzić do szkoły lub brać udział w lekcjach na miejscu, otrzymuje taką szansę. To szansa, o której dzieci mogłyby jedynie pomarzyć, gdyby nie upór Mamusi – czyli siostry Marioli. Nie bez powodu nasz Dom jest modelowym domem dziecka dla całej Zambii.

Dzieci z albinizmem, zagrożone przemocą ze strony osób wierzących w ich magiczne właściwości, otrzymują prywatne nauczanie w placówkach z ochroną. Dzieci wymagające fizjoterapii lub z chorobami przewlekłymi są nauczane w trybie indywidualnym.

Siostra Mariola zawsze mówi dzieciom – Otrzymałeś szansę taką jak James, Eva czy Tamara. Jeśli się zaangażujesz, osiągniesz wszystko, co sobie wymarzysz, ale decyzja zawsze należy do Ciebie.

Dla wszystkich w Kasisi oczywiste jest to, że edukacja to paszport do przyszłości.

Przyłączając się do zbiórki nie tylko przekazujesz plecak pełen zeszytów. To dużo więcej – to wyraz prawdziwej troski i miłości, ponieważ właśnie tak – w rodzicielski sposób – traktujemy nasz obowiązek dopilnowania, by każde dziecko taki paszport do przyszłości otrzymało.

Przekazując wyprawkę, zmieniasz świat tych dzieci – na taki pełen otwartych drzwi i otwartych, rodzicielskich ramion. Wyprawka to m.in. zeszyty, dzięki którym dzieci mogą uczyć się także w domu. To też własna para butów, które, gdyby nie Kasisi, musiałyby pożyczać od rodzeństwa. To w końcu pyszna, zdrowa kanapka w plecaku, która doda sił do wytężonej nauki. Dokładnie taka, jaką przygotowałaby ich mama. Taka, jaką możesz dziś właśnie stąd – z Polski – zapakować do ich plecaczka.

Średni koszt jednej wyprawki to 49 zł. Nie namawiamy Cię do sfinansowania całego plecaka pomocy naukowych – przekaż równowartość jednego zeszytu, szkolnego posiłku lub podręcznika. Otwórz drzwi do przyszłości dla dzieci, które po raz pierwszy przekroczą szkolne mury!

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 238 zł
potrzebujemy:
10 000 zł