Uczniowie

Richard 8 l

22
Urodziny: 10.08.2015
W Kasisi od: 12.04.2019

Ci, którzy sprowadzili Richarda na świat, nigdy nie dorośli do tego, by być odpowiedzialnymi rodzicami. Niestety, ich brak troski sprawił, że Richard bardzo przez nich cierpiał. Jego sytuacja była tak poważna, że w końcu trafił do szpitala w stanie krytycznym. Po długotrwałej i intensywnej opiece medycznej został przewieziony prosto do nas, do naszego domu Kasisi. Na szczęście historia Richarda ma szczęśliwe zakończenie, w dużej mierze dzięki lekarzowi, który uratował jego życie. Ten wyjątkowy człowiek nie tylko zapewnił Richardowi niezbędną opiekę medyczną, ale także nawiązał z nim głęboką więź, którą pielęgnuje do dziś. Lekarz regularnie odwiedza Richarda w Kasisi, co jest dla chłopca dowodem na to, że na świecie można odnaleźć prawdziwe dobro. Nie chcemy opisywać dokładnie, co przydarzyło się Richardowi, ponieważ wszyscy, a zwłaszcza on sam, powinniśmy starać się zapomnieć o tych traumatycznych doświadczeniach. Obecnie Richard jest wśród nas, otoczony ciepłem, troską i miłością.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LIPIEC 2023
Richard to wspaniały młody chłopiec, uczęszcza do pierwszej klasy. Jest niezwykle serdeczny, uwielbia się przytulać i oferuje szeroki uśmiech każdemu wokół. Jego życie miało trudny początek. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, co w dużej mierze zawdzięcza lekarzowi, który go uratował, do dziś utrzymuje z nim kontakt i odwiedza go w Kasisi.
MARZEC 2022
U Richarda wszystko dobrze. Chodzi do szkoły misyjnej do zerówki. Prawidłowo się rozwija i rośnie nieprawdopodobnie szybko. Jest bardzo lubiany przez inne dzieci.
CZERWIEC 2021
Wyrósł bardzo. Jest zdrowy. Lubi przebywać ze starszymi.
MAJ 2019
Jest w dobrym stanie. Ma oboje rodziców.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kolorowy balonik
+2 serc

Kolorowy balonik

2,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
Nshima (kleik kukurydziany)
+3 serc

Nshima (kleik kukurydziany)

3,00 zł
Gry planszowe
+45 serc

Gry planszowe

45,00 zł
Śniadanie dla ucznia
+12 serc

Śniadanie dla ucznia

12,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Natalia

Dominika

Robert Zakopane

Agata i Alessandro

Gosia

Kasia

Kama

Agnieszk

Rodzinka Tez

Marzena i Apus

Paulina

Małgorzata Nataluk

Agnieszka Kuczyńska

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 389 zł
potrzebujemy:
10 000 zł