Bejbiki

Luckson 3 l

Urodziny: 25.01.2018
W Kasisi od: 06.03.2018

Lucky jest niepełnosprawny – na skutek wady genetycznej nie wykształciły mu się podudzia. Mama chłopca zmarła po cesarskim cięciu. Owdowiały tata w podeszłym wieku nie był w stanie właściwie zająć się maluchem, zwłaszcza że na wychowaniu ma jeszcze ośmioro rodzeństwa Lucky’ego. Maluch jednak nie poddaje się i, mimo braku stawu biodrowego, opracował własną technikę raczkowania.

CZERWIEC 2021
Lucky zaczął biegać, wypracował sobie metodę poruszania się. Jest zwinny, wszędzie się wspina. To mądre, rezolutne i inteligentne dziecko. Potrafi chodzić przy chodziku (efekt pracy z Ingrid), ale woli sam, podpierając się rękoma.
SIERPIEŃ 2020
Pomimo swojego kalectwa nauczył się szybko poruszać. Nie choruje, jest bardzo radosny.
MAJ 2019
Nauczył się sam raczkować. Porusza się swoim sposobem- czołga się (jest b. sprytny). To niezwykle komunikatywne dziecko. Jest bardzo mądry i uśmiechnięty
LUTY 2019
Luckson rośnie prawidłowo, niestety z jego nóżkami nie da się nic zrobić, ponieważ nie ma stawu biodrowego. Malutki w znany tylko sobie sposób raczkuje.
WRZESIEŃ 2018
Lucky jest już po pierwszych prześwietleniach, spróbujemy go skonsultować z ortopedą w Polsce, ponieważ tutejsi specjaliści rozłożyli ręce.
SIERPIEŃ 2018
Lucky ma się dobrze, rośnie zdrowo i nóżki choć zdeformowane też rosną.
pokaż starsze

Agnieszka Stemporowska

Dominika Leszczynska

Setka Plecaków dla Setki Dzieciaków

Jedną z najfajniejszych rzeczy (spośród milionów wspaniałych rzeczy, jakie dzięki Wam możemy robić), jest poszerzanie horyzontów kasiskich dzieciaków poprzez zapewnianie im dostępu do najlepszej możliwej edukacji w Zambii i później gdziekolwiek poniosą ich marzenia. Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim nowe obowiązki i wydatki! Pomóżmy uzbierać 10 500 zł na Sto PLECAKÓW dla Setki DZIECIAKÓW!