Przedszkolaki

Luckson 6 l

Urodziny: 25.01.2018
W Kasisi od: 06.03.2018

Lucky jest niepełnosprawny – na skutek wady genetycznej nie wykształciły mu się podudzia. Mama chłopca zmarła po cesarskim cięciu. Owdowiały tata w podeszłym wieku nie był w stanie właściwie zająć się maluchem, zwłaszcza że na wychowaniu ma jeszcze ośmioro rodzeństwa Lucky’ego. Maluch jednak nie poddaje się i, mimo braku stawu biodrowego, opracował własną technikę raczkowania.

LIPIEC 2023
Lucky po raz kolejny pokazał, że niemożliwe nie istnieje. Na początku poruszał się za pomocą rąk, ciągnąc za sobą nogi. Myśleliśmy, że na tym koniec, że zostanie z twarzą przy ziemi do końca życia. Pewnego dnia stanął przy chodziku i ruszył. Dziś chodzik nie jest potrzeby, wystarczy ręka przyjaciela, by iść odważnie przed siebie.
GRUDZIEŃ 2022
Lukson jest wspaniałym, dzielnym chłopcem. Mimo swojej niepełnosprawności, fantastycznie sobie ze wszystkim radzi. To nieprawdopodobne jak świetnie porusza się przy specjalnym chodziku. Jest uparty, ma w sobie dużo determinacji, dlatego w ogóle chodzi.
STYCZEŃ 2022
Lucky to bardzo dobry i inteligentny chłopczyk. Chętnie przebywa z dziećmi, a także lubi bawić się z Bellą, naszym labradorem.  Uśmiech nie schodzi z jego buzi, jest też małym gadułą.
CZERWIEC 2021
Lucky zaczął biegać, wypracował sobie metodę poruszania się. Jest zwinny, wszędzie się wspina. To mądre, rezolutne i inteligentne dziecko. Potrafi chodzić przy chodziku (efekt pracy z Ingrid), ale woli sam, podpierając się rękoma.
SIERPIEŃ 2020
Pomimo swojego kalectwa nauczył się szybko poruszać. Nie choruje, jest bardzo radosny.
MAJ 2019
Nauczył się sam raczkować. Porusza się swoim sposobem- czołga się (jest b. sprytny). To niezwykle komunikatywne dziecko. Jest bardzo mądry i uśmiechnięty
LUTY 2019
Luckson rośnie prawidłowo, niestety z jego nóżkami nie da się nic zrobić, ponieważ nie ma stawu biodrowego. Malutki w znany tylko sobie sposób raczkuje.
WRZESIEŃ 2018
Lucky jest już po pierwszych prześwietleniach, spróbujemy go skonsultować z ortopedą w Polsce, ponieważ tutejsi specjaliści rozłożyli ręce.
SIERPIEŃ 2018
Lucky ma się dobrze, rośnie zdrowo i nóżki choć zdeformowane też rosną.

Babka wielkanocna

Gośka

Dominika Leszczynska

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!